Alergia może dopaść każdego.

Alergia to problem, który może pojawić się w każdym wieku.

Nie ma znaczenia, że dana osoba nigdy nie miała problemów z uczuleniem. Często nie wiemy, że predyspozycje genetyczne mogą ujawnić się pod wpływem narażenia na silne alergeny, np. w domu, czy w miejscu pracy. Jednym słowem: gdybyśmy nie mieli kontaktu z danym alergenem, prawdopodobnie nasza choroba nigdy by się nie rozwinęła.
Z pewnością ogólny stan zdrowia, dodatkowe choroby, przyjmowane leki - są czynnikiem sprzyjającym dla pojawienia się objawów choroby alergicznej.  Czasem przyjemne doświadczenia życiowe, np. podróże, czy spożycie egzotycznych potraw - są tym czynnikiem, który wyzwala rozwój choroby alergicznej. Tylko szybka pomoc lekarska, a następnie wnikliwa diagnostyka i leczenie przez lekarza specjalistę alergologa pomogą wykryć czynnik, który wywołał objawy choroby i odpowiednio ją leczyć. Przyjmowanie przypadkowych leków nie jest przecież obojętne dla naszego zdrowia. Należy pamiętać, że czas życia wydłuża się i warto zadbać o jego komfort już dziś. Lekarz specjalista alergolog z pewnością może w tym pomóc.

Podsumowując:

Alergia może ujawnić się w każdym okresie naszego życia. "Samodzielne" leczenie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepiej jest zasięgnąć fachowej porady lekarza alergologa i wdrożyć indywidualne dla danego przypadku leczenie.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz